Mefjus – od hip hopu k drum and bassu

Mefjus – od hip hopu k drum and bassu

Mefjus, vlastným menom Martin Schober, je 26 ročný drum and bassový producent, ktorý pochádza z Linzu v Rakúsku. Už ako 16-ročný začal produkovať hip hopové instrumentalky za pomoci Akai samplerov a Cubasu 1. V roku 2004 ho jeho brat zobral na prvú drum and bassovú party. Od tej doby ho drum and bass naozaj chytil a začal sa venovať aj produkcii. Počas nasledujúcich rokov sa zvyšovali jeho producentské skillz a v roku 2009 vyšiel jeho debutový release na vydavateľstve Tilt.

MEFJUS

Potom nasledovali ďalšie releasy na značkách Disturbed, Ammunition, či Trust in Music.
Dá sa povedať, že jeho prvotina na vydavateľstve Neodigital “Far Too Close / Distantia“ ho priam katapultovala vpred a dostal sa do povedomia či už ľudí alebo promoterov. V roku 2013 sa upísal na značku Critical a následne rok nato vydáva svoj prvý album s názvom “Emulation“, v ktorom poukazoval na svoju emuláciu resp. transformáciu z hip hopu na drum and bass.
V b2b sete sa predstavil s Emperorom, Eneiom, alebo tiež jedným z headlinerov TOA, Maztekom.
Na Trident open air ho budete môcť počuť v b2b sete s Insideinfom, s ktorým ma na svedomí množstvo collabov, no spomenul by som asi najznámejší, Mythos, ktorý dlhé mesiace nesmel chýbať na každej party.

https://www.youtube.com/watch?v=DAuNHpOBs68

15 jún 2015 Novinky

Facebook